PLDD Przezskórna laserowa dekompresja dysku

Przezskórna laserowa dekompresja dysku (PLDD) jest techniką, w której wykorzystuje się laser medyczny. Użycie energii wytworzonej przez to urządzenie powoduje usunięcie fragmentu jądra miażdżystego i stopniowe odparowanie wody. Efektem operacji jest zmniejszenie ciśnienia wewnątrz dysku i ustąpienie nacisku na struktury nerwowe.

Procedurę tę wykonujemy najczęściej u pacjentów u których krążek międzykręgowy jest dobrze uwodniony, a pierścień włóknisty nieprzerwany. Podczas zabiegu przez specjalną igłę wprowadza się do chorego krążka międzykręgowego światłowód o średnicy 0,4 mm. Jego ułożenie kontroluje się aparatem RTG lub tomografią komputerową. Po ufiksowaniu światłowód podłączany jest do lasera. Wyemitowana zostaje adekwatna dla pacjenta dawka energii. Cały zabieg trwa 30-40 minut i przeprowadzany jest w krótkim znieczuleniu dożylnym. Pacjent pionizowany jest 4 godziny po operacji. Pobyt w szpitalu trwa 12 do 24 godzin. Skuteczność tej procedury sięga 90%.

PLDD Przezskórna laserowa dekompresja dysku

Umów się na wizytę u Dr Janickiego już dziś.

Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu korzystania z narzędzi analitycznych. Dowiedz się więcej z Polityki Cookies. Zamknij