Małoinwazyjne operacje kręgosłupa

DiscoGel® to żelowy implant, nieprzepuszczający promieni RTG, wstrzykiwany przezskórnie do jądra miażdżystego krążka międzykręgowego. Jego działanie opiera się na dwóch aktywnościach:

  • mechanicznej, która dzięki właściwościom hydrofilowym DiscoGel® powoduje migrację płynu z otaczających struktur do środka jądra miażdżystego dysku
  • biochemicznej blokującej receptory generujące ból.

Stosuje się go w mniej zaawansowanych przypadkach dyskopatii, w których w krążku międzykręgowym dochodzi do zjawiska dehydratacji, czyli utraty wody. W efekcie tego procesu krążek zapada się, zmniejsza objętość i traci elastyczność. Zjawisko dehydratacji widoczne jest w badaniu rezonansu magnetycznego pod postacią tzw. ciemnego dysku.

Hydrofilne właściwości preparatów DiscoGel® i GelStix™ powodują przenikanie wody z otaczających tkanek do jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, zwiększając jego elastyczność przez wytworzenie protezy o konsystencji kauczuku.

Przezskórne wszczepienie implantu DiscoGel® to innowacyjne i w pełni bezpieczne rozwiązanie. Zabieg jest małoinwazyjny, przeprowadzany w warunkach sali operacyjnej pod kontrolą RTG w znieczuleniu miejscowym lub sedacji dożylnej. Wizualizacja procedury w czasie rzeczywistym dzięki zawartości wolframu nieprzepuszczalnego dla promieniowania rentgenowskiego umożliwia monitorowanie miejsca podawania preparatu oraz jego przemieszczanie się. 

Scroll to Top