W 2003 roku w Klinice  Neurochirurgii poznańskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadziłem jedną z pierwszych w Polsce operacji endoskopowych kręgosłupa. Wprowadziłem również inne procedury małoinwazyjne. Od tamtej pory wykonuję tego typu zabiegi regularnie. W 2016 roku przekroczyłem ilość 1000 operacji endoskopowych i w sumie ponad 2000 procedur małoinwazyjnych.

Zdobyte doświadczenie umożliwia mi leczenie techniką endoskopową nawet najtrudniejszych przypadków dyskopatii – także tych z rozfragmentowanymi i przemieszczonymi w kanale kręgowym fragmentami krążka międzykręgowego, uciskającymi nerwy. Techniki endoskopowe z powodzeniem stosuję również w leczeniu choroby zwyrodnieniowej ze stenozą kanału kręgosłupa włącznie.

Naturalną konsekwencją zdobytego taką ilością zabiegów doświadczenia jest wypracowanie procedur, które zapewniają pacjentowi bezpieczeństwo.

Połączenie małoinwazyjnej techniki operacyjnej z doświadczeniem powoduje, że operacja kręgosłupa jest bezpieczna, skuteczna i komfortowa. Przy tak dużej liczbie zabiegów obyło się bez powikłań neurologicznych i chirurgicznych. Dzięki dbałości personelu i wysokim standardom, pacjenci uniknęli zakażeń. Za sprawą wypracowanych procedur, uniknąłem znacznego krwawienia i żaden pacjent nie wymagał przetaczania krwi.

Szczególną wagę przykładam do tego, żeby całe leczenie było bezbolesne i komfortowe dla chorego. Pomimo tak dużej liczby wykonywanych operacji, każdy pacjent traktowany jest indywidualnie.

Scroll to Top