dr n. med. Jacek Janicki

Neurochirurg

W 1988 roku ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W Klinice Neurochirurgii zdałem egzamin specjalizacyjny, a w 2004 roku obroniłem pracę doktorską pt. „Ocena użyteczności badania spiralnej tomografii komputerowej z przestrzenną rekonstrukcją obrazu w rozpoznawaniu i leczeniu tętniaków naczyń mózgowych”.

Zawodowo moje zainteresowanie wzbudziły techniki oszczędnego leczenia kręgosłupa, wówczas nieosiągalne w naszym kraju. Aby umożliwić takie leczenie pacjentom w Polsce, w 2003 roku przebyłem szkolenia w klinikach we Francji, Niemczech i Szwajcarii. Jako jeden z pierwszych w naszym kraju operowałem pacjentów endoskopowo, skracając do minimum okres rekonwalescencji i redukując wynikający z zabiegu dyskomfort. W ten sposób wyspecjalizowałem się w operacjach małoinwazyjnych kręgosłupa.

Moim kolejnym celem stało się uwalnianie pacjentów od ostrego i przewlekłego bólu w sposób bezpieczny. Właśnie dlatego wprowadziłem procedury interwencyjnego, ale nieoperacyjnego leczenia bólu głównie w przebiegu dyskopatii i choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Swoim pacjentom oferuję procedury, które można wykonać skutecznie i bezpiecznie pod kontrolą USG, w warunkach ambulatoryjnych i bez konieczności hospitalizacji.

Scroll to Top