Operacje endoskopowe kręgosłupa - Stenoza kanału kręgowego operacja

Wskazania neurochirurgiczne do operacji endoskopowej są takie same, jak do tradycyjnej operacji. Najczęściej jest to przepuklina krążka międzykręgowego umiejscowiona w kanale kręgowym, niemniej operuję również te, które przemieszczają się do otworu międzykręgowego lub przepukliny zupełnie zewnątrzotworowo.

Stenoza kanału kręgosłupa

Wielkość przepukliny nie ma znaczenia, bezpiecznie operuję również te największe, które w badaniu rezonansu magnetycznego opisane są jako ekstruzja, masywna przepuklina lub migrujący sekwestr. Z jednego dostępu mam możliwość zoperowania dwóch sąsiednich, położonych po tej samej stronie przepuklin. Techniki endoskopowe dają duże możliwości, a jeżeli jakiś specjalista sugeruje, że przepukliny nie da się zoperować endoskopowo i konieczna jest tradycyjna operacja, to przypuszczam, że nie ma wystarczającego doświadczenia w takich operacjach.

Poza operacjami dyskopatii, techniki endoskopowej używam do leczenia stenozy (zwężenia) kanału kręgowego w przebiegu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa oraz niewielkich torbieli zlokalizowanych wewnątrzkanałowo zewnątrzoponowo.

Operacja przepukliny kręgosłupa

Stenoza zwyrodnieniowa jest zwężeniem światła kanału kręgowego przez osteofity wypukliny krążków międzykręgowych i przerośnięte więzadła, powstające najczęściej w wyniku przewlekłych przeciążeń kręgosłupa. Zaawansowana doprowadza do ucisku na worek oponowy i korzenie rdzeniowe, a wtedy może wymagać leczenia operacyjnego. Spotykana na tyle często, że można ją określić również jako chorobę cywilizacyjną. Ścieśle związana jest z długością i stylem życia oraz charakterem pracy. Według różnych statystyk , stenoza zwyrodnieniowa występuje u 1 na 200 dorosłych po 50 roku życia.

Zestaw endoskopowy rozszerzony o specjalne osteotomy umożliwia leczenie stenozy kanału kręgowego jak na poniżej zamieszczonej animacji.

Umów się na wizytę u Dr Janickiego już dziś.

Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu korzystania z narzędzi analitycznych. Dowiedz się więcej z Polityki Cookies. Zamknij